VINSKI KUGLOF

VINSKI KUGLOF

sastojci:
250 g margarina
220 g šećera
1 vanilin šećer
250 g oštrog brašna
1 prašak za pecivo
1 žlica kakaa u prahu
100 g čokoladnih mrvica
1 dcl crnog vina
4 veća jaja
šećer u prahu

VINSKI KUGLOF priprema:
Zagrijte pećnicu na 180 stupnjava.

Razmekšajte margarin i pjenasto ga umutite s šećerom i 4 žumanjka. Dodajte vanilin šećer, 1 dcl aromatičnog crnog vina i žlicu kakaa – i dobro izmješajte. Uz mješanje, postopno dodajte žlicom i brašno s praškom za pecivo.

U tijesto dodajte 50 – 100 g čokoladnih mrvica. Mi smo stavili mrvice koje se koriste za dekoraciju torti, no možete dodati i smrvljenu čokoladu za kuhanje ili čokoladne kapljice. Mrvice ćete lagano umješajti u tijesto kada budete dodavali bjelanjke.

U ovoj fazi vam se tijesto može učiniti prilično gustim – no, bez panike! – ovo je ipak tijesto za kuglof, a ne klasični biskvit za tortu. Normalno je da tijesto bude gusto.

Od 4 bjelanjka napravite čvrsti snijeg, pa ga lagano umješajte u tijesto zajedno sa čokoladnim mrvicama. Bjelanjke umješajte ručno, kuhačom.

Kalup za kuglof namastite margarinom i pospite brašnom. U kalup istresite smjesu i rasporedite je kuhačom.

Kuglof stavite peći u prethodno zagrijanu pećnicu na 180 st. – otprilike 50-60 minuta.

Kuglof pospite šećerom u prahu prije serviranja.

e, a sad slijedi popis mojih intervencija u recept:

– umjesto vina stavila sam dcl ruma
– šećer sam smanjila na 150g, dovoljno je
– umjesto margarina uvijek koristim meggle putar sa slatkim vrhnjem
– dodala sam cca 150g suhih šljiva kojih sam se htjela riješiti
– umjesto čokoladnih mrvica nasjeckala sam koh čokoladu
– pekla sam 40 minuta i bilo je taman

odličan je, mekan i pjenast, krasno se odvaja od kalupa. idući put ću staviti višnje, mislim da će to biti mrak dobra kombinacija.

Credit:Studio Doros

izvor net

 

 

You may also like...

Leave a Reply

%d bloggers like this: